Equipment Specification Sheet
Lever
Lever
Technical specifications
| Material | Aluminum, 304 stainless steel, ABS |
| Finish | Satin Nickel / Black Nickel |
| Supported OS | iOS 7.0+ / Android 4.4+ |
| Door thickness | 35–55 mm |
| Power supply | 4× AA alkaline |
| Static / Dynamic current | ≤ 50 μA / < 200 mA |
| Unlock time | 1–1.5 seconds |
| Working temp / humidity | -20 to 50 °C / 10%–95% |
| Lifetime | 200,000 times (catalog) |
| User capacity | Card + password: 300 groups |